
Англійська мова та IT сфера тісно взаємопов'язані. Ми вже неодноразово говорили про те, що кожному хорошому IT-спеціалісту обов'язково знати іноземну. З багатьох причин. І для розуміння технічної документації, і для спілкування у професійному середовищі, і для самоосвіти, і для читання спеціалізованої літератури. Можна сказати, що англійська для програмістів – це друга рідна мова. Тільки як її ефективно вчити? З чого почати? Ми хочемо поділитися з вами декількома корисними порадами та лайфхаками.
З чого почати вивчати англійську програмісту?
Якщо знаєте, що з мовою у вас зовсім біда, то найкращий варіант – це курси англійської мови. Так, можна це робити і самостійно, але з мінімальними знаннями процес вивчення буде важким. Ви заплутаєтеся в граматиці, будете перестрибувати з однієї теми на іншу, майже нічого не засвоївши. Як люди технічного складу розуму, ви повинні розуміти, що в будь-якій справі важливий правильний алгоритм і системність. Тому запишіться на курс або візьміть індивідуальні заняття у викладача. Вас протестують, визначать рівень і підберуть правильну методику навчання. Але це зовсім не означає, що відвідуючи курси, можна забути про самостійне вивчення. Щоб справді був помітний ефект, потрібно багато вчити самому. І ось тут ми хочемо поділитись з вами корисною інформацією.
Вчіть професійну лексику
Шукайте слова зі сфери вебдизайну, software, IT project management, професійний сленг, виписуйте та вивчайте. Якщо дозволяє рівень – читайте спеціалізовані статті, запам'ятовуйте обороти та терміни. Не забувайте, що сьогодні є безліч мобільних додатків для вивчення лексики. Виберіть собі один-два зручних і вчіть лексику по дорозі на роботу, у черзі тощо.
Вивчіть складні технічні конструкції для ТЗ
Технічна мова по-своєму складна. Зокрема, своїми непростими конструкціями у реченнях, які погано сприймаються, якщо людина непідготовлена. Обов'язково зверніть увагу на цей нюанс, інакше доведеться часто переробляти через нерозуміння технічного завдання.
Добре, що ми живемо у вік великих можливостей і англійська онлайн – це крута можливість вдосконалюватися просто не виходячи з дому!
Пориньте повністю в атмосферу англійської
Що ми маємо на увазі? Переведіть усі свої гаджети на англійську мову. Так ви непомітно для себе запам'ятовуватимете терміни з інтерфейсу. Також, ми рекомендуємо писати коментарі англійською у тематичних спільнотах та спілкуватися на форумах. Прокачаєте живе спілкування + граматику!
Вебінари, новини, статті, підкасти, фільми та серіали
У вебінарів, підкастів та фільмів профіт очевидний – це і нові слова, і сприйняття мови на слух, і вимова. А ось читання статей, крім мовних навичок, дає ще й іншу перевагу. Найкорисніша та найактуальніша інформація – завжди англійською мовою. Вся професійна література зі сфери IT, яку ми бачимо на полицях магазинів, є перекладом. Тому, якщо ви хочете бути в курсі новин та трендів зі світу IT, і при цьому добре знати англійську, то рекомендуємо читати в оригіналі.
Підкасти зараз мають велику популярність. Поєднайте приємне з корисним, ось вам декілька варіантів: Herding Code, Software Engineering Radio, Floss Weekly.
Пам'ятайте ще про одне важливе правило у будь-якій справі. Це регулярність! Курси англійської для айті + щоденні заняття хоча б по 20-30 хвилин (наприклад, повторення лексики) + трохи занурення в атмосферу English (прослуховування підкастів по дорозі на роботу або одна серія серіалу англійською) зроблять справжні чудеса! Перевірено, і не один раз!